Oryginalne uchwyty do szafek i szuflad

Oryginalne uchwyty do szafek i szuflad
  • 0.00 / 5 5

Napisane przez myhomeismycastle Kategoria: Dekorello, Meble kuchnia, Meble salon

Mała rzecz a cieszy. Gałka, kołek, pałąk, ozdobny uchwyt otwierają pole do popisu przed wszystkimi wypowiadającymi słowa: CHCĘ COŚ ZMIENIĆ W TYM POKOJU. Zmiana nie musi być duża i nie oznacza zaraz remontu czy zakupu nowych mebli. Jest wiele sposobów na to, by odmienić swoje otoczenie.

secretlife.pl

Powierzchowny lifting mebla odświeży wnętrze. Powiew nowości ożywi mieszkanie. Jest na to kilka sposobów. Można meble po prostu pomalować, jeśli są matowe. Jednak to bardziej pracochłonna opcja. Mniej absorbujące będzie przyklejenie w kilku miejscach (np. na drzwiach szafy) dużych symetrycznych naklejek pokrytych welurem (tj. flokowanych). Wersja minimum przewiduje wymianę uchwytów w meblach. I tu można postawić na jednolitość, wybierając tylko jeden wzór. Co zresztą jest wskazane we wnętrzu o stylu klasycznym. Samo wyszukiwanie owych uchwytów, to bardzo inspirująca praca.  Oferta rynkowa jest urozmaicona. Asortyment marketów budowlanych, dosyć imponujący, ale prawdziwe perełki można wyszukać w sklepach internetowych. Te urocze akcesoria mogą narzucić pewne rozwiązania, skusić do wykorzystania różnych wzorów, kształtów. Zwłaszcza, jeżeli zmiany mają dotyczyć nowoczesnego bądź eklektycznego pomieszczenia. Obowiązuje pełna dowolność. Gałki i uchwyty mają zazwyczaj od 3 do 5 centymetrów. Montowane są na śrubie którą wystarczy wkręcić, oczywiście można je też wcześniej skrócić do pożądanej długości i mocować wysmarowane klejem. Sprzedawane są zazwyczaj pojedynczo, bądź w niedużych kompletach. Rozpiętość cenowa obejmuje kwoty od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Wszystko zależy od wykorzystanego materiału. Wiadomo, kryształki Swarovskiego, masa perłowa, szkło Murano czy rżnięty kryształ, to zawsze będą cenne rzeczy. Blichtr kosztuje. Za to efekt piorunujący – gwarantowany.

phu-gral.pl

Która romantyczka nie doceniłaby stylizowanej damskiej toaletki w szampańskim kolorze z kryształowymi uchwytami przy szufladkach?

scandinavianliving.pl

Jak wybrać kolor i materiał? Do wspomnianego stylu klasycznego i mebli stylizowanych na antyki, pasują okrągłe i stożkowe gałki rogowe. Metalowe patynowane, proste ceramiczne formy w stonowanych ciemnych kolorach. Jasne i białe dobrze wyglądają tylko w kuchni. Podobna zasada dotyczy umeblowania w klimacie eleganckiej nowoczesności.

phu-gral.pl

Eklektyczne zestawy meblowe gdziekolwiek są, dobrze znoszą mix kształtów i kolorów (też białego). Różnorodność jest tu jak najbardziej wskazana. Najlepiej jest stworzyć ją wokół jakiegoś klucza, kodu. Jak dla przykładu: monochromatyczność – jeden kolor w różnych odcieniach, tworzywo – ceramika z wytłoczeniami albo z malunkami, kształt – dyni, kwiatka jako motyw przewodni.

scandiconcept.pl

Dziecięce pokoje to wrota wyobraźni, więc można tu wprowadzić uchwyty w bajkowym duchy – leśne symbole: wiewiórka, muchomorek, sarenka. Kołeczki kolorowe jak pastelowe słodkie pianki do jedzenia.

amko.com.pl

zyrafyzszafy.pl

Niezła zabawa. Jak wiadomo – diabeł tkwi w szczególe.      
Oryginalne uchwyty do szafek i szuflad
  • 0.00 / 5 5

Tagi: , ,

myhomeismycastle

Absolwentka kulturoznawstwa i animacji czasu wolnego. Od zawsze zainteresowana fotografią, plastyką, sztuką, szczególnie tą użytkową, również modą.

Skomentuj

*

CommentLuv badge